Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua, se poate face succesiune in cazul in care defunctul era deja implicat intr-un proces legat de proprietatile pe care le detinea? Mentionez ca succesiunea si procesul nu fac referire la aceeasi proprietate.
Multumesc frumos
Nimic nu împiedica dezbaterea succesorala. Puteti dezbate succesiunea, urmând ca la finalizarea procesului , daca este cazul sa suplimentati masa succesorala si sa se emită un certificat suplimentar de mostenitor. Oricum procesul se continua cu mostenitorii defunctului.