Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Schimbarea mediatorului si neprezentarea in urma ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Schimbarea mediatorului si neprezentarea in urma invitatiei

Buna Ziua! se poate schimba mediatorul din motive obiective?,Ce se intimpla prin neprezentarea la mediator?, Cum se poate introduce cerere chemare in judecata pt.insulta? Va multumesc!
@Forin Cioca, de acord, cu o mențiune însă: medierea nu a fost obligatorie, ci doar ședința de informare privind avantajele medierii, în cauzele prevăzute de lege.
Multumesc mult pentru sfaturile primite!