Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... in ce conditii vor fi disponibilizati salariatii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

in ce conditii vor fi disponibilizati salariatii reangajati daca vor pierde la instanta de apel?

in urma urma unei concedieri colective, o parte din cei concediati au castigat la prima instanta si au fost reangajati.

in ce conditii vor fi disponibilizati salariatii reangajati daca vor pierde la instanta de apel?
In nicio conditie, intrucat va ramane valabila prima decizie de concediere .
Decizia de concediere emisa va ramane valabila, iar drepturile banesti aferente vor trebui si ele restituite.
Mesaje reeditate

@menion
Data post: Marti, 15 Iulie 2014, 16:39
Subiect: sunt restituite si salariile pentru lunile lucrate intre reangajare si decizia nefavorabila de la instanta de apel?

in urma unei concedieri colective o parte din salariati au castigat in prima instanta si au fost reangajati.

dupa doua luni, angajatorul castiga la apel si salariatii reangajati sunt disponibilizati.

sunt restituite si salariile pentru cele doua luni lucrate intre reangajare si decizia nefavorabila de la instanta de apel?

@ KOS(
Data post: Marti, 15 Iulie 2014, 17:33

Daca angajatorul a solicitat si asta, iar instanta a dispus in consecinta, raspunsul este da.

=====

@ :offtopic: Interventie moderator

Nu mai deschideti mai multe topicuri legate de aceeasi problema a dvs. Este o incalcare a regulamentului de postare in Forum.