Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea Impozitarii Pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea Impozitarii Pensiilor

Buna ziua,

Ma numesc Mihaela și am ca rugăminte dacă a-ți putea sa-mi răspunde-ți la aceste întrebări:

1. Din ce data se impozitează pensiile și în baza cărei legi sau ordonanțe?

2. Din ce data se retine CAS la pensii și în baza cărei OUG. sau Lege?

Va mulțumesc anticipat și aștept răspunsurile dumneavoastră.
Va referiti la discutia domnului Pontafucius si Ministrul de Finante, dna. Harvardita, de la Cotroceni, in legatura cu promulgarea noului proiect de lege?
www.avocatnet.ro/content/art...

Ma scuzati daca fac vreo confuzie, dar stiu ca e acum in voga aceasta discutie...
Nu, nu ma refer la acea discuție, din simplul fapt ca acea discuție nu are nicio legătura cu pensiile. As dori sa știu exact legile sau ordonanțele și datele la care au fost aprobate exact cum am menționat în întrebarea principala.