avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1920 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea Impozitarii Pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea Impozitarii Pensiilor

Buna ziua,

Ma numesc Mihaela și am ca rugăminte dacă a-ți putea sa-mi răspunde-ți la aceste întrebări:

1. Din ce data se impozitează pensiile și în baza cărei legi sau ordonanțe?

2. Din ce data se retine CAS la pensii și în baza cărei OUG. sau Lege?

Va mulțumesc anticipat și aștept răspunsurile dumneavoastră.
Cel mai recent răspuns: Punk_Kitty , utilizator 21:17, 15 Iulie 2014
Va referiti la discutia domnului Pontafucius si Ministrul de Finante, dna. Harvardita, de la Cotroceni, in legatura cu promulgarea noului proiect de lege?
www.avocatnet.ro/content/art...

Ma scuzati daca fac vreo confuzie, dar stiu ca e acum in voga aceasta discutie...
Nu, nu ma refer la acea discuție, din simplul fapt ca acea discuție nu are nicio legătura cu pensiile. As dori sa știu exact legile sau ordonanțele și datele la care au fost aprobate exact cum am menționat în întrebarea principala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tigara electronica - ilegala sau nu - in spatiile publice? edmond11 edmond11 Buna ziua, Inainte de a pune aceasta intrebare, am citit tot ce se putea citi despre subiect, insa, din pacate, tot nu imi este clar. Da, am vazut ... (vezi toată discuția)
Se poate lucra dupa pensionare ? Pilu Pilu Buna seara. As avea o rugaminte, daca ma poate ajuta cineva. Sora mea e nascuta la data de 9 mai 1955. Lucreaza la o institutie publica. M-am uitat in anexa ... (vezi toată discuția)
Modificarea legii pensiei din 2013 MARIAN PROCA MARIAN PROCA Ma numesc Proca Marian,si as dori sa stiu daca cu schinbarea articoleleor din legea pensiilor 2013 au adus si modificari la grupele speciale,I,II {REFERITOR LA ... (vezi toată discuția)