avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 848 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract munca inainte de 01.01.2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract munca inainte de 01.01.2011

Buna ziua, as dori informatii privind .....Cum pot dovedi la pensie, anii de munca desfasurati in baza contractelor de munca cu timp partial ( 2 ore/ zi sau 1 ora/zi la mai multe firme) inainte de 01.01.2011.
Mentionez ca : unele din firme au fost lichidate si detin de la unele firme contractele de munca cu timp partial.
Ele nu au fost inregistrate in cartea de munca (inainte de 01.01.2011), aceasta fiind la angajatorul de baza unde aveam 8 ore / zi.
Va multumesc .
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:32, 16 Iulie 2014
In general, in carnetul de munca se trecea numai locurile de munca unde aveati functia de baza.

Daca doriti se pot obtine adeverinte de vechime pentru acele perioade.
La stabilirea pensiei se iau in calcul toate veniturile obtinute in baza acelor c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura incetare contract individual de munca vennonah vennonah Mi-am dat demisia de la fostul loc de munca, demisia cu preaviz a fost luata la cunostinta, a fost inregistrata, semnata de directorul general. Am mers in ... (vezi toată discuția)
Cum recuperez cartea de munca pierduta? andrei4h andrei4h Am 59 de ani si momentan nu sunt angajat , mi-am pierdut cartea de munca, mentionez ca toata vechimea era inainte de 2011. Locurile de munca sunt in mai multe ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipata diana_ana_mihaela diana_ana_mihaela Tatal meu este nascut pe 04.05.1953 si are 41 de ani vechime. As dori sa stiu cand isi poate depunde dosarul de pensionare anticipat si cat este penalizat? ... (vezi toată discuția)