Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract munca inainte de 01.01.2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract munca inainte de 01.01.2011

Buna ziua, as dori informatii privind .....Cum pot dovedi la pensie, anii de munca desfasurati in baza contractelor de munca cu timp partial ( 2 ore/ zi sau 1 ora/zi la mai multe firme) inainte de 01.01.2011.
Mentionez ca : unele din firme au fost lichidate si detin de la unele firme contractele de munca cu timp partial.
Ele nu au fost inregistrate in cartea de munca (inainte de 01.01.2011), aceasta fiind la angajatorul de baza unde aveam 8 ore / zi.
Va multumesc .
In general, in carnetul de munca se trecea numai locurile de munca unde aveati functia de baza.

Daca doriti se pot obtine adeverinte de vechime pentru acele perioade.
La stabilirea pensiei se iau in calcul toate veniturile obtinute in baza acelor c.i.m.