Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare act notarial
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare act notarial

se poate cere in instanta anularea unui act de donatie pe motiv ca semnatura unuia dintre semnaturi e falsa?mentionez ca originalele donatorilor si a donatarei nu sunt de gasit.ce sanse ar fi?faptul ca persoana respective careia I se contesta semnatura nu semneaza la fel il pune in incurcatura?dar faptul ca acum doi ani a fost dat in judecata pentru ingratitudine tocmai pentru ca se incearca anularea acestui act pe toate caile avand o hotarare favorabila (a fost respinsa ca neintemeiata),il ajuta?poate tine loc de act authentic?
Ptr a se putea obtine in situatia dvs. anularea este nevoie de original ptr a se putea face o expertiza grafologica pe baza careia sa se decida daca semnatura in cauza este sau nu a celui ca se afirma ca este semnatar! Banuiesc ca se poate obtine originalul si de la notarul care a autentificat donatia, daca este necesar acest lucru!