Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... TAXA JUDICIARA DE TIMBRU
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

TAXA JUDICIARA DE TIMBRU

Buna seara, am facut o contestatie la o amenda rutiera acum 1 an de zile , si la inceputul luni am primit o comunicare sa depun inscrisurile si taxa judiciara de timbru in termen de 10 zile ( pana la data de 14/07 ) Problema e ca am depus ce mai aveam de depus in afara de taxa care am depus copie de pe aceasta si nu originalul . E tarziu sa o depun acum in original? Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc!
Chitanta de la taxa de timbru judiciar se depune in original.
Este cam tarziu, e adevarat, dar incercati totusi sa o depuneti direct la instanta prin serviciul registratura. Explicati motivele pentru care ati intarziat atat cu depunerea acesteia.
Depinde de instanta