Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cota indiviza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cota indiviza

va rog, ce reprezinta cota indiviza de 1/1 (pentru doi coproprietari)?

multumesc!
1/1?:-/:-/. Reveniti cu informatii , detaliati situatia....
Probabil faptul ca cei doi proprietari detin in coproprietate intreg imobilul . Dar in ce contest apare o asemenea afirmatie?
IN URMA FINALIZARII CONSTRUCTIEI SI A RECEPTIEI ACESTEIA S-A FACUT INTABULAREA IN CARE SE SPECIFICA FAPTUL CA CEI DOI PROPRIETARI O DETIN IN COTA INDIVIZA DE 1/1.
SE POATE CONSIDERA CA DETIN COTE EGALE?

MULTUMESC!