Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am o problema cu numerele rosii de Germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am o problema cu numerele rosii de Germania

salut am si eu p problema.am cumparat o masina din germania am scos nr rosi de germania si am trecuto pe adresa de romania.am si adresa de germania dar a mia fost mai usor..nu am scos nr rosi in romania deloc am ajuns cu ea si am vanduto acuma nu o poate inscrie ca nu iam nu stiu ce faoie de la primarie. ..am incercat sa i explic ca nu am scos nici numere nici nimik in romanaia..am duso si am vaduto...si din ce zice trebuie sa i dau foaie ca am impozitu platit...ce impozit ?masina nu o avut nr de romania si in germania e platit....ps eu is in germania si in momentu de fata...cum trebuie sa procedez? multumesc anticipat
Pai inainte sa inmatriculati masina, este necesar sa prezentati si un act ca ati intregistrat-o fiscal, la primarie.