Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Concediu odihna
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Concediu odihna

Buna ziua. In liceul in care lucrez, contabila isi ia concediul de odihna cat vrea ea, sub stricta "protectie" a directoarei. Adica daca aveam dreptul pe anul 2013 la 38 de zile de concediu ea a efectuat pana in prezent vreo 57 de zile. Daca i-am zis directoarei ca nu e corect, a zis ca noi (colegii) nu avem treaba !! Si in plus nu semneaza condica de prezenta cu lunile, iar cand o semneaza nu se trece in concediu, semneaza tot !! Din condica nu reiese ca a fost in concediu si nici cereri nu stim daca are ! Ce putem face in cazul asta, cum putem sa facem dreptate, cui sa reclamam ?? Iar din partea directoarei nu e un fel de abuz in functie sau trafic de influenta (cum i-o zice) ?? Sincer, ne deranjeaza si nu e legal si corect ce se intampla. Va rog sa ne sfatuiti cum sa procedam. Va multumesc.
Din ce categorie de personal faceti parte?
Didactic auxiliar
Sesizati ISJ.
Multumesc.