Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Executare decizie definitiva si irevocabila.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Executare decizie definitiva si irevocabila.

Respingere apel in executarea unei decizii definitive si irevocabile custodie , care sunt pasii urmatori.? ce termene si modalitati de constrangere pentru aducere minor ?

Multumesc !

in primul rand mergeti la un executor judecatoresc si functie de ce scrie in respectiva hotarare cu privire la vizitare si incredintare minor va decide masurile ce trebuiesc luate ptr punerea ei in aplicare