avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier -victima pasager
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier -victima pasager

care sunt pasii posibili in cazul unui accident rutier in care victima este pasagerul care a beneficiat de serviciile upu,se poate repara masina cu asigurarea soferului vinovat pana la solutionarea definitiva a cercetarii
Cel mai recent răspuns: nucu26 , utilizator 08:19, 4 Noiembrie 2014
Nu se pune problema ca nu ati respectat prevederea regulamentara privind pastrarea unei distante corespunzatoare fata de vehiculul din fata. Dvs. ati reusit sa opriti fara sa intrati in coliziune cuTIR-ul din fata. Conducatorul autoturismului din spate nu a pastrat o distanta corespunzatoare fata de dvs. provocand accidentul. Repararea avariilor autoturismului dvs si al TIR-ului se face pe asigurararea RCA a conducatorului autoturismului din spate.
ing. Ioan Ciobanu
sunt in dilema!Am platit o suma la recoltarea sangelui iar acum ma trimite la alt spital(probabil cel care a facut analizele)pentru o diferenta pana la 164 ron.de ce?
Buna ziua ,
Revin cu aceeasi problema pe care nu am rezolvat-o nici pana astazi - dupa 3 luni, in care cel care se ocupa de dosar a fost in concediu si nu a mai fost de gasit iar cel care i-a tinut locul nu s-a bagat pt ca actele se aflau in biroul lui. Nu stiu cum sa mai procedez pentru a-mi repara auto , tinand cont ca soferul vinovat a declarat ca isi recunoaste vina si toate acetele necesare au fost puse la dosar.
Mntionez ca nu mi-a fost retinut permisul si talonul masini si nu am primit nici o amenda pana in prezent.
Buna ziua ,
Revin cu aceeasi problema pe care nu am rezolvat-o nici pana astazi - dupa 3 luni, in care cel care se ocupa de dosar a fost in concediu si nu a mai fost de gasit iar cel care i-a tinut locul nu s-a bagat pt ca actele se aflau in biroul lui. Nu stiu cum sa mai procedez pentru a-mi repara auto , tinand cont ca soferul vinovat a declarat ca isi recunoaste vina si toate acetele necesare au fost puse la dosar.
Mntionez ca nu mi-a fost retinut permisul si talonul masini si nu am primit nici o amenda pana in prezent.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier -victima ciobbbanu ciobbbanu Buna ziua. Am fost implicat intr-un accident rutier in care persoanele din masina mea au primit ingrijiri medicale si masina avariata .Soferul care a ... (vezi toată discuția)
Imposibilitate repare auto accidentata-lipsa acte vinovat la dosar daune nicoleta-luiza nicoleta-luiza Buna seara As dori un ajutor din partea voastra referitor la o problema: acum o saptamana am fost implicata intr-un accident auto. Am fost lovita de un sofer ... (vezi toată discuția)
Accident rutier cu un tir care nu a păstrat distanța și m-a lovit când voiam să fac stânga pe linie continuă: este culpă comună, cum s-a stabilit la poliție? Cristimarin25 Cristimarin25 Acum aproximativ 2 luni si ceva am fost lovit de un tir care nu a păstrat distanța si avea destulă viteza Eu am fost transportat la spital cu un hematom ... (vezi toată discuția)