Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier -victima pasager
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier -victima pasager

care sunt pasii posibili in cazul unui accident rutier in care victima este pasagerul care a beneficiat de serviciile upu,se poate repara masina cu asigurarea soferului vinovat pana la solutionarea definitiva a cercetarii
Nu se pune problema ca nu ati respectat prevederea regulamentara privind pastrarea unei distante corespunzatoare fata de vehiculul din fata. Dvs. ati reusit sa opriti fara sa intrati in coliziune cuTIR-ul din fata. Conducatorul autoturismului din spate nu a pastrat o distanta corespunzatoare fata de dvs. provocand accidentul. Repararea avariilor autoturismului dvs si al TIR-ului se face pe asigurararea RCA a conducatorului autoturismului din spate.
ing. Ioan Ciobanu
sunt in dilema!Am platit o suma la recoltarea sangelui iar acum ma trimite la alt spital(probabil cel care a facut analizele)pentru o diferenta pana la 164 ron.de ce?
Buna ziua ,
Revin cu aceeasi problema pe care nu am rezolvat-o nici pana astazi - dupa 3 luni, in care cel care se ocupa de dosar a fost in concediu si nu a mai fost de gasit iar cel care i-a tinut locul nu s-a bagat pt ca actele se aflau in biroul lui. Nu stiu cum sa mai procedez pentru a-mi repara auto , tinand cont ca soferul vinovat a declarat ca isi recunoaste vina si toate acetele necesare au fost puse la dosar.
Mntionez ca nu mi-a fost retinut permisul si talonul masini si nu am primit nici o amenda pana in prezent.
Buna ziua ,
Revin cu aceeasi problema pe care nu am rezolvat-o nici pana astazi - dupa 3 luni, in care cel care se ocupa de dosar a fost in concediu si nu a mai fost de gasit iar cel care i-a tinut locul nu s-a bagat pt ca actele se aflau in biroul lui. Nu stiu cum sa mai procedez pentru a-mi repara auto , tinand cont ca soferul vinovat a declarat ca isi recunoaste vina si toate acetele necesare au fost puse la dosar.
Mntionez ca nu mi-a fost retinut permisul si talonul masini si nu am primit nici o amenda pana in prezent.