Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Calcul taxa de timbru in functie de valoarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Calcul taxa de timbru in functie de valoarea imobilului din expertiza

Va rog frumos ajutati-ma in sensul de a-mi face calculul pe valoarea taxei de timbru .
Expertii au evaluat casa la : 68.550,7 lei , iar terenul la 422.396,011 lei . Eu am 2/3 din casa si teren . Acum urmeaza sa platim diferenta . Eu reclamanta , am platit initial 300 lei , iar piritii 1100 lei , acestia cerind intreg imobilul .

Am incercat sa fac un calcul si m-am cutremurat . Va rog daca se poate sa-mi dati un rezultat pe care sa-l compar cu al meu . Cit ar trebui sa platim fiecare ?
Va multumesc anticipat
ContSters326883, utilizator
n ati precizat ce fel de actiune este.. si inca ceva... va faceti dvs calcule dar instanta va poate pune altceva in vedere sa achitati
este partaj judiciar
Folosiți calculatorul pe care o să îl găsiți accesând link-ul de mai jos.
[ link extern ]
Da multumesc . Acum : eu am 2/3 din imobil si teren , iar piritii 1/3 din teren , dar au cerut intregul imobil . Acestia vor trebui sa plateasca taxa pentru intreaga suma ce a rezultata in urma expertizarii imobilului si pe 1/3 din teren ?