avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recalculare alcoolemie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recalculare alcoolemie

am fost oprit acum 4 luni la filtru si am avut 0.42 alcoolemie in fiola si 0.95 respectiv 0.85 la probele de sange. mai pot cere acum recalcularea alcoolemiei? unde trebuie sa ma duc la politie, sau recalcularea se face doar prin instanta? va multumesc
Cel mai recent răspuns: aurel123 , utilizator 23:27, 14 Mai 2009
Recalculul alcoolemiei se poate solicita atat in cursul urmaririi penale ( politie,parchet)cat si in instanta.
dar mai pot cere acum recalcularea alcoolemiei dupa 4 luni ?
Ultima modificare: Joi, 14 Mai 2009
aurel123, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere sub influenta alcoolului, solutii posibile vezecs vezecs Buna ziua , Am fost depistat acum 3 luni de zile de organele de politie conducand pe un drum comunal sub influenta alcoolului.Acestia m-au oprit si m-au pus ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie 0.85 in sange marmotzel marmotzel Va salut. Am fost oprit de catre politie pe 14 februarie in aerul expirat mi-a iesti 0.42 astfel am fost condus la spital pentru a-mi recolta probe de sange am ... (vezi toată discuția)
Alcoolemie liviu1592 liviu1592 Buna ziua... Am o intrebare...am fost oprit de politie,mi-au gasit 0.45 alcool pur in aerul expirat...am dat doua probe biologice la dif de o ora...am platit ... (vezi toată discuția)