Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recalculare alcoolemie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recalculare alcoolemie

am fost oprit acum 4 luni la filtru si am avut 0.42 alcoolemie in fiola si 0.95 respectiv 0.85 la probele de sange. mai pot cere acum recalcularea alcoolemiei? unde trebuie sa ma duc la politie, sau recalcularea se face doar prin instanta? va multumesc
Recalculul alcoolemiei se poate solicita atat in cursul urmaririi penale ( politie,parchet)cat si in instanta.
dar mai pot cere acum recalcularea alcoolemiei dupa 4 luni ?
aurel123, utilizator