avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1102 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... am primit o citatie de perimare,,
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

am primit o citatie de perimare,,

am un dosar contraventional pe rol,si are2 ani ,acum am primit o citatie sa ma prezint la judecatorie pentru a discuta conditiile de perimare a cauzei ,ce ma sfatuiti sa fac?daca este perimata este in favoarea mea,eu depunand cererea impotriva unui proces verbal de contraventie
Cel mai recent răspuns: Patrick_ , utilizator 15:21, 28 Iulie 2014
Nu mai aveți ce face. Perimarea e o sancțiune care vi se aplică de drept deoarece ați lăsat procesul în nelucrare.
Procesul verbal rămâne valabil.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel s.stefan s.stefan Buna ziua, 1. Va rog sa-mi spuneti cum pot afla cand hotararea judecatoreasca a ramas definitiva. Mai exact daca s-a facut apel sau nu. Intreb acest lucru ... (vezi toată discuția)
Suspendare art. 242 pct. 2 cod proc. civ., perimare carmen_otilia carmen_otilia Buna ziua, Va scriu in calitate de petent intr-o plangere contraventionala impotriva unui proces-verbal, intimat fiind IGP Mures. In speta, petentul s-a ... (vezi toată discuția)
Suspendare judecata Ersin Dervis Ersin Dervis Buna Ziua ! Am o problema de lamurit si sper sa o pot face cu ajutorul dumneavoastra. In luna martie a acestui an am primit o amenda de circulatie pentru ... (vezi toată discuția)