avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general fiscalizare casa de marcat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

fiscalizare casa de marcat

am schimbat denumirea firmei dar punctul de lucru, CUI, J-ul si activitatea de la punctul de lucru a ramas aceeasi (comert cu haine). Trebuie fiscalizata casa de marcat?
Cel mai recent răspuns: avril_dor , utilizator 13:59, 7 August 2014
avril_dor a scris:

am schimbat denumirea firmei dar punctul de lucru, CUI, J-ul si activitatea de la punctul de lucru a ramas aceeasi (comert cu haine). Trebuie fiscalizata casa de marcat?



Ma ajuta cineva cu un raspuns? jurista spune ca nu trebuie pana la terminarea memoriei, un domn de la Finante zice ca da. Legea ce spune?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casa de marcat fiscala liviu f liviu f Buna ziua. Acum vreo cinci ani am oprit activitatea firmei mele la un punct de lucru (am inchiriat spatiul). Atunci am luat casa de marcat si am ... (vezi toată discuția)
O alta schimbare denumire firma ilma ilma As dori sa schimb denumirea firmei, si nu stiu sigur ce se intampla cu casele de marcat. Cei de la firma de la care am luat casele de marcat, mi-au zis ca ... (vezi toată discuția)
Sediul firma intr un judet si punct de lucru in alt judet ??????????? husaru anca husaru anca buna ziua, va rog sa imi spuneti cum sa procedez in situatia urmatoare ,sediul societatii este in jud hr si doresc sa deschid un punct de lucru in jud nt ... (vezi toată discuția)