avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... declaratie renuntare succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

declaratie renuntare succesiune

se poate face declaratie de renuntare la succesiune fara ca succesiunea sa fie deschisa ?
Cel mai recent răspuns: henrimm , utilizator 22:55, 8 Iunie 2018
Buna seara!
Intr-un caz similar tatal meu are declaratii de renuntare de la ceilalti frati (4) Insa sunt facute acuma 10 ani, timp in care au si decedat doi dintre ei
Declaratile sunt inca valavile pentru a dezbate succesiunea?
Mumtumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reprezentarea succesorala in clasa a ii-a de mostenitori M_arina M_arina In urma cu o luna a decedat sora tatalui meu. Nu a fost casatorita, nu a avut copii, parintii ei nu mai traiesc. A avut 4 frati, din care doar unu mai este ... (vezi toată discuția)
Mostenire, succesiune? goghita goghita Am ingrijit mai multi ani pe unchii mei (matusa e sora bunicii, pe linie materna). Nu aveau copii. Matusa, ruda mea de sange, de altfel a decedat. Dupa 6 ... (vezi toată discuția)
Dezbaterea succesiunii dragosandronic dragosandronic Buna ziua, In anul 1993 bunicul meu a decedat, ramanand ca mostenitori ai sai bunica mea, si cei doi fii ai lor, tatal meu si fratele lui. La dezbaterea ... (vezi toată discuția)