Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... declaratie renuntare succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

declaratie renuntare succesiune

se poate face declaratie de renuntare la succesiune fara ca succesiunea sa fie deschisa ?
Buna seara!
Intr-un caz similar tatal meu are declaratii de renuntare de la ceilalti frati (4) Insa sunt facute acuma 10 ani, timp in care au si decedat doi dintre ei
Declaratile sunt inca valavile pentru a dezbate succesiunea?
Mumtumesc!