Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie

Daca imi fac viza de flotant pentru jud. Constanta, pot sa depun actele si sa ma casatoresc in Constanta, desi am domiciliul in jud. Tulcea??

De ce acte este nevoie pentru casatorie? Am citit si despre o declaratie notariala......
~ Conținut șters la cerere ~
Nu este nevoie de nicio declaratie notariala. Va prezentati impreuna cu viitorul sot la starea civila inainte cu exact 10 zile calendaristice de la data stabilita de dvs. Daca vreti sa va casatoriti pe 10 depuneti actele in 1, 11/2, 12/3 s.a.m.d. Veti avea asupra dvs. actele de identitate, certificatele de nastere in original si copie, certificatele prenuptiale, eliberate de medicul de familie. Casa de piatra!