avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 770 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu evenimente deosebite
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu evenimente deosebite

Concediu pentru evenimente deosebite,casatoria fiicei ,aceste zile trebuie sa le efectuez succesiv in perioada evenimentului sau pot sa le cer si mai tarziu cite o zi cand am nevoie .In lege nu gasesc nimic referitor acest lucru.
Ultima modificare: Joi, 31 Iulie 2014
alehandraa, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:20, 1 August 2014
In general, aceste zilele libere platite se acorda in preajma evenimentului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zile evenimente deosebite gheorghe.stanoiu gheorghe.stanoiu Puteti sa imi spuneti si mie daca exista un termen in care un angajat poate solicita zilele libere pentru un eveniment familial deosebit, de exemplu casatorie? ... (vezi toată discuția)
Moarte bunică prier35 prier35 Lucrez la o întreprindere de stat. Bunica mea a murit săptămâna trecută, dar eu nu mi-am putut lua atunci ziua de concediu, garantat prin lege. Acum ... (vezi toată discuția)
Concediu de casatorie veronik veronik M-am casatorit in octombrie 2012 si am luat doar 3 zile de concediu din cele 5 acordate pt evenimente speciale. Acum as vrea sa le iau si pe cele 2 ramase, dar ... (vezi toată discuția)