Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Concurs cu tombola
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Concurs cu tombola

Buna ziua.
Am un magazin si vreau sa fac un concurs prin care sa - mi impulsionez clientii sa cumpere cat mai mult . Adica la cumparaturi de minim 50.00 acestia vor completa un talon care se va pune intr-o urna se va completa cu datele persoanei acel cupon.
Vreau sa stiu ce autorizatii am nevoie pentru a putea initia un astfel de concurs cu tombola.
Are legatura si cu agentia pentru prelucrarea datelor cu caracter personal.
Va multumesc anticipat.
Daca credeti ca am incadrat gresit intrebarea si stiti pe cineva va rog sa ma ajutati cu un raspuns.

Admin, administrator
Buna seara,

In ciuda intarzierii cu care primiti raspuns, sper sa va mai fie folositor.

De principiu si pentru simplul fapt ca aveti angajati, trebuie sa notificati Autoritatea competenta (ANSPDCP), cu atat mai mult cu cat veti colecta date de la clienti.

Mai mult, trebuie vazut cu un fiscalist cum veti introduce si in ce limita aveti dreptul sa introduceti in contabilitate cheltuielile facute cu premiile.

Succes!