Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizare camera auto pentru a fi folosita ca dovada
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizare camera auto pentru a fi folosita ca dovada

Buna ziua as dori sa stiu daca am achizitionat o camera auto full hd aceasta trebuie autorizata la politie pentru a fi folosita ca dovada in instanta si daca da unde se poate face aceasta autorizare, ce acte si cam ce costuri ar fii. Mentionez faptul ca eu sunt persoana fizica.Astept raspuns din partea dvs.
Nu trebuie autorizata.
Teoretic, exista posibilitatea sa folositi imaginile in functie de probelma pe care o aveti, fara autorizare speciala.
Exista anumite categorii de inregistrari care nu se pot face in mod valabil decat de organele de ancheta penala, dar pentru aceste advs. nu puteti obtine aprobari sub nici o forma.
Pentru restul, puteti face inregistrari in spatiul public fara prbleme. Judecatorii vor decide, la o adica, daca vor considera acele inregistrari drept probe.