avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1019 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate retrage recursul formulat ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate retrage recursul formulat ?

se poate retrage recursul depus,daca DA in cate zile de la depunere?
Cel mai recent răspuns: s_ionut , utilizator 12:08, 5 August 2014
Buna ziua,
Dupa ce dosarul a ajuns la instanta la care se va judeca recursul, se poate depune o solicitare de renuntare, renuntare care trebuie data in scris sau se poate transmite prin posta daca a fost facuta in fata unui notar.
in cat timp se poate face acest lucru?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntare la caile de ata rico3 rico3 Va salut cu respect. Iata-ma iar pe forum cu o noua intrebare. In noiembrie 2007 am primit o hotarare de la judecatorie pentru iesire din indiviziune si partaj ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am depus cerere de divorț prin acordul părților ... Flv01 Flv01 Bună ziua! Am depus cerere de divorț prun acordul părților în noiembrie 2021, primul termen este pe 26 ianuarie anul acesta. Pot depune cererea de ... (vezi toată discuția)
Retragerea recursului declarat de partea civila intr un dosar penal animacikaa animacikaa am un termen in data de 23 ianuarie,in recurs in care s inculpat iar recursul a declarat partea civila..intre timp am platit paguba pt partea care a declarat ... (vezi toată discuția)