Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Se poate retrage recursul formulat ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Se poate retrage recursul formulat ?

se poate retrage recursul depus,daca DA in cate zile de la depunere?
Buna ziua,
Dupa ce dosarul a ajuns la instanta la care se va judeca recursul, se poate depune o solicitare de renuntare, renuntare care trebuie data in scris sau se poate transmite prin posta daca a fost facuta in fata unui notar.
in cat timp se poate face acest lucru?