Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovare temporara in functia publica de secretar ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovare temporara in functia publica de secretar temporar vacanta

Buna ziua
As dori sa aflu daca pentru numirea, prin promovarea temporară a unui funcţionar public care îndeplineşte condiţiile de studii şi de vechime în specialitatea studiilor pentru ocuparea funcţiei publice, conform art. 92 alin. 1, 4 din Legea 188/1999 intr-o functie publica de conducere secretar UAT temporar vacanta este necesar sau nu aviz de la ANFP sau numai dispozitia Primarului?
Multumesc.
Aviz ANFP. Apoi se incarca pe portal- pe care, desigur, institutia dvs il administreaza in relatia cu ANFP- actul administrativ de numire, actualizandu-se structura institutiei.