Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Facultate buget
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Facultate buget

Salut! Am fost acceptat acum 2 saptamani la o facultate, pe locurile bugetate. Acum o saptamana am fost sa ma inmatriculez si sa platesc acea taxa de 100lei.
Intrebarea mea este, in momentul acesta mai am drept la alta facultate, tot pe locurile de la buget? Daca imi retrag acum dosarul de la facultatea respectiva, pentru sesiunea din toamna am dreptul sa concurez pentru locurile bugetate sau din moment ce am semnat inmatricularea pentru acel loc la buget, nu mai am dreptul indiferent daca am inceput sau nu cursurile. Multumesc!
Binenteles ca ai voie.Nu ai voie la locurile bugetate de stat daca deja ai beneficiat(ai urmat cursuri in acest regim) .daca te retragi inainte de inceperea anului universitar,inseamna cu nu ai beneficiat de nici un an macar.Suna sau du-te la secretariatul facultatii unde ai optat si spune-le ca vrei sa-ti retragi dosarul.Apoi ti-l depui la noua optiune.Bafta!