Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Retragere facultate
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Retragere facultate

Buna ziua, daca m-am inscris la o facultate si am fost admis pe un loc la buget, iar saptamana aceasta am fost sa platesc taxa de inmatriculare, iar acum doresc sa renunt. Pot sa ma inscriu la alta facultate tot la buget ?
Utilizator4, utilizator
Da, dacă mai sunt sesiuni de admitere/concurs de dosare. Dacă s-au terminat, aștepți până în toamnă când se reia procedura de admitere pe locurile rămase.

În caz că te temi că nu mai poți da la buget, nu e o problemă. Ai 4 ani de buget în mod automat, nu ai consumat niciunul dacă te retragi acum.