Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie - lucrari neterminate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie - lucrari neterminate

Buna seara,
Cazul este urmatorul:
- un angajat isi da demisia din postul sef serviciu si lasa o gramada de lucrari neterminate (4 luni in urma).In timpul preavizului da foarte putin timp pe la munca pt ca era"scarbit".Dupa terminarea perioadei de preaviz postul ii este dat unui coleg.Acest coleg numit ulterior poate fi tras la raspundere pentru nerezolvarea acelor lucrari lasate de izbeliste de cel care si-a dat demisia?
Ajutati-ma cu ceva trimiteri la normele in vigoare/legislatie.

Va multumesc anticipat!
Multumesc mult pentru raspunsul detaliat!