avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1902 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vanzare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vanzare auto

Am rezidenta permanenta in Germania. Am autoturism ( inmatriculat RO) inregistrat pe Cab.Individual Avocatura care este suspendat de cca un an. Doresc sa vand autoturismul. O pot face ca pers fizica?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: geneva , utilizator 15:40, 7 August 2014
trebuie sa vindeti de pe cabinet. nu vad nicio problema ca e suspendata activitatea, codul fiscal inca este activ, nu ?
la suspendare s-a predat codul fiscal, nu se pot efectua operatiuni pe cabinet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radierea auto vandut in germania geneva geneva Buna ziua! Sunt in Germania cu auto propriet personala ,inmatriculat in Romania, si il vand unei pers juridice din Germania. As vrea sa stiu, va rog, ce ... (vezi toată discuția)
Cumparare autoturism din germania iondir iondir Doresc sa achizitionez un auto din Germania. Acolo achit contravaloarea lui cu TVA sau fara TVA? Daca se achita cu TVA mai platesc TVA in tara sau care este ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare masina in strainatate elenaliliana2012 elenaliliana2012 Buna ziua, va rog sa ma ajutati si pe mine cu demersurile legale pentru urmatoarea situatie, am un autoturism luat in leasing al carui utilizator era firma ... (vezi toată discuția)