Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... vanzare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

vanzare auto

Am rezidenta permanenta in Germania. Am autoturism ( inmatriculat RO) inregistrat pe Cab.Individual Avocatura care este suspendat de cca un an. Doresc sa vand autoturismul. O pot face ca pers fizica?
Multumesc
trebuie sa vindeti de pe cabinet. nu vad nicio problema ca e suspendata activitatea, codul fiscal inca este activ, nu ?
la suspendare s-a predat codul fiscal, nu se pot efectua operatiuni pe cabinet.