avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1074 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chiriasii vor sa schimbe yala de la imobilul inchiriat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chiriasii vor sa schimbe yala de la imobilul inchiriat

buna ziua,
vreau sa inchiriez apartamentul pe care-l detin unei familii.
Chiriasii vor sa schimbe yala apartamentului pe motiv de siguranta.
Vreau sa va intreb si sa primesc un raspuns clar : eu ca proprietar sunt de accord insa sunt obligat sa predau chiriasilor toate cheile sau pot pastra o cheie de rezerva ???
Bineinteles ca acest lucru va fi stipulat in contractual de inchiriere.

Multumesc frumos.
Aveți dreptul la o cheie și dvs.Însă, ar fi bine să nu intrați în imobil în lipsa chiriașilor, ci doar când aceștia sunt acasă.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce pot face ?? cui ma pot adresa?? StaicuConstanta StaicuConstanta Un broker imobiliar mi-a sechestrat apartamentu Eu sunt in Spania si am vorbit prin telefon cu un broker \"recomandat \" ca acesta sa-mi inchirieze ... (vezi toată discuția)
Relatia chirias-proprietar Sunt intr-o situatie in care nu stiu cum sa procedez si pe cine sa intreb. Niciucum nu pot scapa de vizitele inoportune al proprietarului, care a inceput sa ... (vezi toată discuția)
închiriere garsonierã Florin Lucian Manolescu Florin Lucian Manolescu Vă rog să-mi răspundeţi ce acte trebuie să întocmesc dacă vreau să ofer spre închiriere o garsonieră.Eu mai păstrez o cheie în acest caz?.Vă ... (vezi toată discuția)