Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citatie afisata - noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citatie afisata - noul cod penal

voi avea un proces la curtea de apel candva in toamna iar eu la sfarsitul lunii plec din tara pana in decembrie...cum pot sa aman procesul avand in vedere faptul ca vreau sa fiu audiat? primul termen pt angajare avocat pot sa solicit prin fax? sau daca nu primesc citatia din simplul motiv ca nu s acasa ce se intampla? am auzit ceva ca citatiile nu se poate afisa,destinatarul neaparat trebuie sa semneze..sau sa depun un contract de mediere si aman asa..??
Buna ziua!

Numai un avocat va sti cum sa va amane procesul. Sfatul meu este sa va angajati un avocat si sa ii expuneti problema dvs.

Cu stima.