avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Renuntarea la pensie de invaliditate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Renuntarea la pensie de invaliditate

Buna Ziua! as dori sa stiu cum sa procedez in cazul in care mi-am gasit un loc de munca ,cu contract de munca sa renunt la pensia de invaliditate? Ce proceduri trebuie sa urmez ca totul sa fie legal.Prezentarea mea la Casa de pensii...Comisia de expertiza..Va multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: v51 , utilizator 09:12, 12 August 2014
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntare la pensia de invaliditate si reangajare savinermia savinermia Buna ziua,daca un pensionar de invaliditate doreste sa reia lucrul cu contract de munca la o un angajator si renunta definitiv la pensie pentru pg normal de ... (vezi toată discuția)
Pensie de boala ContSters299695 ContSters299695 Buna ziua.As dori sa stiu ca dupa ce am fost incadrata in grad de invaliditate de comisia de expertiza ce trebuie sa fac ? Mentionez ca in prezent sunt ... (vezi toată discuția)
Chemare in judecata a fostului angajator ionelmic ionelmic Buna ziua, as dori sa stiu daca pentru o fapta comisa acum 10 ani, mai exact incalcarea unor prevederi din Legea 19/2000, de catre o societate, cel pagubit mai ... (vezi toată discuția)