Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrare

un absolvent al Academiei de Studii Economice - Facultatea de Marketing, cu titlul "Licentiat in stiinte economice" domeniul Marketing poate fi incadrat ca economist?
Cititi exact ce scrie la
- Profilul
si la
- Specializarea
Poate fi incadrat ca si economist in comert si marketing.
pe diploma scrie: "absolvent a Academiei de Studii Economice - Facultatea de Marketing, cu titlul "Licentiat in stiinte economice" in donemiul: Marketing, specializarea: Marketing
multumesc.
raspunsul reprezentantul HR a fost:
"Incadrarea in contractul de munca in functia de economist necesita studii superioare de specialitate, respectiv in specializarea stiinte economice.
Diploma prezentata de dumneavoastra va confera specializarea (ca si domeniul de altfel) in Marketing."