avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Conturile pt pfa
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Conturile pt pfa

Buna seara,

sunt pfa, am cateva angajate si vreau sa le platesc contributiile la bugetul de stat, trebuie sa fac o foaie de varsamant , ultima data cand am fost la administratia sector 2 rossetti dna de la ghiseu mi-a spus ca s-au schimbat conturile. De unde le iau?

multumesc
Buna ziua,

Pe anaf.ro gasiti programul de generare a ordinelor de plata catre buget.
Aveti mai jos link-ul.


[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In ce cont platesc contributiile sociale pentru o firma, sector 2 MitranStefania MitranStefania Buna ziua, poate cineva sa ma ajute concret, spunandu-mi in ce cont trebuie sa platesc contributiile sociale (ale angajatorului si ale angajatului) pentru o ... (vezi toată discuția)
Termen de depunere declaratia 112 ataela ataela Va rog sa-mi spuneti: -daca am facut o angajare in data de 08.08.2013 ,care este termenul de depunere a declaratiei 112 -in ce mod voi vira banii datorati la ... (vezi toată discuția)
Contributie somaj dragos92 dragos92 am o societate care are restanta la somaj pe ultimul an (un singur angajat ) ,undeva la 82 lei angajator si 80 lei angajat ,vreau sa-l dau in somaj ,pot sa ... (vezi toată discuția)