Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... divort cu separare de bunuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

divort cu separare de bunuri

Divort cu 2 copii - se doreste separatia de bunuri , toate propietatile raman la copii si sotie . Ptr toate propietatile ea imi ofera 150000 euro (ele valorand 400000 euro). Dupa divort si separare de bunuri se poate anula aceasta separatie de bunuri , daca vor exista anumite popriri pe persoana mea?
Multumesc.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.2 din Regulament ( nu este necesar sa editati mesajele cu majuscule).
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Este vb de poprire, gaj sau ipoteca?
Este doar pe numele dvs sau si al sotiei
Ce faceti dvs e partaj si poate fi atacat de creditori.