avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1967 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... divort cu separare de bunuri
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

divort cu separare de bunuri

Divort cu 2 copii - se doreste separatia de bunuri , toate propietatile raman la copii si sotie . Ptr toate propietatile ea imi ofera 150000 euro (ele valorand 400000 euro). Dupa divort si separare de bunuri se poate anula aceasta separatie de bunuri , daca vor exista anumite popriri pe persoana mea?
Multumesc.

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.2 din Regulament ( nu este necesar sa editati mesajele cu majuscule).
Ultima modificare: Luni, 25 August 2014
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 07:00, 25 August 2014
Este vb de poprire, gaj sau ipoteca?
Este doar pe numele dvs sau si al sotiei
Ce faceti dvs e partaj si poate fi atacat de creditori.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apartament detinut in cote de 70 %- 30 %- divort TICLECODRUTA TICLECODRUTA Vreau sa divortez, apartamentul este 70 % in contract pe numele meu, restul pe numele lui,adica 30 % iar cota de 30 % el vrea sa o doneze copiilor . Am ... (vezi toată discuția)
Cetatean italian- cumparare imobil in romania larisa91 larisa91 Dumnealui nu are buletin de Romania, dar doreste sa cumoere un apartament doar pe numele lui, dar este casatorit cu un cetatean roman. Ce drepturi ar avea el ... (vezi toată discuția)
Pot locui in imobil pana la finalizarea proceselor? Auricas Auricas Buna ziua. locuiesc cu sotia in casa socrilor mei acum fiind in divort cu sotia. Socrul meu a deschis un proces care are ca subiect '' obligatia de a ... (vezi toată discuția)