Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Redobandire permis dupa condamnare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Redobandire permis dupa condamnare

Buna ziua!Am avut permisul anulat si am primit condamnare un an cu suspendare,aveam cat A si B acum am redobandit decat cat B,intrebarea mea este daca pot sa dau ce cat C+E dupa suspendare??? acum sunt in perioada de incercare,cazierul inca nu este curat dupa perioada de incercare am inteles ca se poate face reabilitarea de drept..multumesc
Puteti sa va redobanditi si celelalte categorii.
In cazul condamnarii cu suspendarea executarii pedepsei puteti da examen pentru obtinerea unui nou permis pentru categoriile avute anterior anularii permisului de conducere dupa trecerea a unui an de la data la care hotararea judecatoreasca a ramas definitiva. Dupa obtinerea noului permis de conducere cu categoriile avute anterior puteti da examen pentru obtinerea si a altor categorii.
ing. Ioan Ciobanu