Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... autoritate parinteasca exclusiva
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

autoritate parinteasca exclusiva

Cand unul dintre parinti are autoritate parinteasca exclusiva asupra minorului,pentru ca acesta sa il poata lua in strainatate mai e nevoie de procura sau semnatura din partea celuilalt parinte,ca in cazul autoritatii parintesti exercitata in comun?
Nu, nu ar mai fi nevoie.