avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nedumerire CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nedumerire CCC

Am optat ptr ccc ptr 2 ani.
Vreau sa renunt si sa intre tatal in ccc
Copilul e nascut in 24 sept 2013
Vreau sa intre tatal in ccc incepand cu 25 sept 2014
Ce adev imi treb? Ptr sept 2012- sept 2013
Sau sept 2013- sept 2014?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:09, 21 August 2014
C.Geta a scris:

...
Copilul e nascut in 24 sept 2013
....


Ii trebuie adeverinta de venituri realizate in perioada octombrie 2012 - septembrie 2013.
Ultima modificare: Joi, 21 August 2014
Cornel Vasile, Consilier juridic
1. Tatal copilului va proceda asa cum ati procedat si dvs. cand ati intrat in CCC.

2. - Sunt necesare aceleasi acte ca si la dvs.
- Adeverinta tip (Anexa 2) va cuprinde veniturile nete din cele 12 luni premergatoare nasterii copilului (inclusiv luna nasterii) adica octombrie 2013 - septembrie 2013.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum intra tatal in ccc? C.Geta C.Geta Tatal vrea sa intre in ccc.copilul are 11 luni.am optat pentruccc pana la implinirea varstei de 2 ani.in sept am vrea sa depunem actele ca tati sa intre in ccc ... (vezi toată discuția)
Ccc luat de tatal copilului stefanpisec stefanpisec Buna ziua! Sunt proaspat tatic am o fetita de 2 sapt, a venit pe lume pe 20 martie si doresc sa beneficiez de indemnizatie de crestere a ... (vezi toată discuția)
Revenire din ccc IoanaSpulber IoanaSpulber Buna ziua, Am nascut in iunie 2012 si am optat pentru CCC de 2 ani. As dori sa ma lamuriti cu privire la revenirea din CCC,cum trebuie sa procedez si daca ... (vezi toată discuția)