Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Nedumerire CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Nedumerire CCC

Am optat ptr ccc ptr 2 ani.
Vreau sa renunt si sa intre tatal in ccc
Copilul e nascut in 24 sept 2013
Vreau sa intre tatal in ccc incepand cu 25 sept 2014
Ce adev imi treb? Ptr sept 2012- sept 2013
Sau sept 2013- sept 2014?
C.Geta a scris:

Copilul e nascut in 24 sept 2013
....

Ii trebuie adeverinta de venituri realizate in perioada octombrie 2012 - septembrie 2013.
Cornel Vasile, Consilier juridic
1. Tatal copilului va proceda asa cum ati procedat si dvs. cand ati intrat in CCC.

2. - Sunt necesare aceleasi acte ca si la dvs.
- Adeverinta tip (Anexa 2) va cuprinde veniturile nete din cele 12 luni premergatoare nasterii copilului (inclusiv luna nasterii) adica octombrie 2013 - septembrie 2013.