Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Decizie Curte Conturi
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Decizie Curte Conturi

Buna ziua. Am si eu doua intrebari la care va rog sa-mi rapsundeti, daca se poate, cu articole de lege:
1. In cate exemplare originale se intocmeste o decizie emisa de o institutie publica? Directorul nu vrea sa semneze decat un singur exemplar original, restul sa facem copii.
2. In urma unei deciziii a Curtii de Conturi am primit de la ministerul de resort o adresa prin care ni se impune sa recuperam niste sume impuse de Curtea de Conturi in sarcina unor salariati. In situatia in care am contestat la Tribunal Decizia Curtii de Conturi (dupa proceduri prealabile), asteptam pronuntarea Instantei sau punem in aplicare adresa Ministerului cat mai curand posibil?
Decizia se intocmeste in cel putin 4 exemplare.1ex Prefectura,1ex secretar,1 ex personalul-salarizarea 1ex persoana in cauza adica celei care i se face imputarea.