Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept comun in apartament intre soti divortati si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept comun in apartament intre soti divortati si partaj cu recurs

Buna seara, fostul sotul daca vrea sa inchirieze 1 camera din apartamentul cu drept comun,unor straini ,are voie sa inchirieze ,fara acordul fostei sotii? sau fara acordul fostei sotii nu poate da in chirie camera acelor straini?

Mentionez ca fosta sotie sta cu copii in cealalta camera, iar fostul sot are unde sta,toata mascarada cu chiriasii in casa pentru a "sactisface" nervii altora.... am nevoie de raspuns urgent..
Nu, nu poate inchiria daca prin partaj nu i s-a dat acea camera.
gi-jane2, moderator
gi-jane2 a scris:

Nu, nu poate inchiria daca prin partaj nu i s-a dat acea camera.

Ms de raspuns, am vb azi cu un avocat si mi-a zis acelasi lucru, ms inca o data !!