Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Litigiu cu furnizorul autoturismului
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Litigiu cu furnizorul autoturismului

Acum cateva luni am achizitionat, pe firma, un autoturism in leasing Infiniti FX30D. Intrucat mi s-a blocat efectiv cand eram pe autostrada, am solicitat furnizorului sa remedieze defectiunea prin service propiu. Atunci m-au anuntat ca nu mai asigura service in Romania, doar in Bulgaria si Ungaria. Acest lucru este inacceptabil, pentru orice problema voi avea la masina trebuie sa ma deplasez in alte tari. Nu am fost anuntat de acest aspect. Este legal????
Este hazardat a emite raspuns ,in situatia imposibilitatii analizarii documentelor care au fost incheiate la tranzactionarea auto
Analizati temeinic contractul de garantie incheiat cu furnizorul bunului mobil