Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vechime in activitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vechime in activitate

Buna ziua
In sistemul sanitar de stat angajarea personalului se face in functie de criteriile aprobate prin OMS 1470/2011.
In anexa 1 la acest ordin , pentru postul de registrator medical se prevad 6 luni vechime in activitate, iar pentru registrator medical principal 4 ani vechime in specialitate.
As dori sa stiu pentru cele 6 luni vechime in activitate , care vechime este luata in considerare : vechimea in activitatea de registrator medical , vechimea in activitatea medicala, sau vechimea in munca?
Va multumesc.
In opinia mea este vorba despre vechimea in activitatea de registrator medical.
Multumesc