Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Regim hotelier
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Regim hotelier

Am un apartament mostenit de la bunici intr-o zona centrala si as dori sa-l inchiriez ocazional in regim hotelier. Astfel imi scot si banii de administrare si-l pot folosi si pentru prieteni, parinti, socri cand am nevoie. Intrebarea mea e: ce trebuie sa fac ca sa nu am probleme. Adica: cum il inregistrez la finante, avand in vedere ca nu poate fi un singur contract, ce alte autorizatii mai am nevoie. Mentionez ca nu vreau sa-i schimb destinatia si nu vreau sa-mi fac firma avand in vedere ca activitatea va fi ocazionala. Am inteles ca o persoana fizica poate inchiria pana la 5 camere (fara a fi nevoita sa isi faca forme juridice). Am nevoie de acordul vecinilor (nu fac firma...). Multumesc anticipat.