Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit pt societate reactivata
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit pt societate reactivata

Buna ziua,
O societate a fost declarata inactiva in 2011.
S-au depus declaratiile 100 in zero (impozit pe profit) si 101 din 2010 pina in 2014.
Nu s-a declarat trecerea la impozit pe venit microintreprindere.
Acum la reactivare ramine impozit pe profit sau va fi trecuta automat la impozit pe venit?
Multumesc.
Diana.
inactiva sau suspendata? sau ambele:D

nu va fi trecuta din oficiu. eu am depus 010 in caz similar.
A fost declarata inactiva, nu a avut declaratii depuse.
Am depus 010 cu impozit pe venit.