Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Vanzare teren agricol de catre lichidator judiciar
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Vanzare teren agricol de catre lichidator judiciar

In cadrul procedurii de faliment la vanzarea terenurilor agricole lichidatorul judiciar trebuie sa parcurga procedura prevazuta de Legea 17/2014 privind vanzarea cumpararea terenurilor agricole situate in extravilan?
Lichidatorul judiciar este obligat sa respecte prevederile Legii nr.17/2014.