avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Vanzare teren agricol de catre lichidator judiciar
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Vanzare teren agricol de catre lichidator judiciar

In cadrul procedurii de faliment la vanzarea terenurilor agricole lichidatorul judiciar trebuie sa parcurga procedura prevazuta de Legea 17/2014 privind vanzarea cumpararea terenurilor agricole situate in extravilan?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:25, 30 August 2014
Lichidatorul judiciar este obligat sa respecte prevederile Legii nr.17/2014.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare teren sub incidenta art.3 din legea 17/2014 eu10 eu10 Buna ziua! As vrea sa stiu ce probleme as avea in procesul de vanzare a unui imobil, care se afla sub incidenta art.3 din Legea 17/2014. Ma impiedica in vreun ... (vezi toată discuția)
Promisiune bilaterala de vanzare-cumparare terenuri agricole extravilane, fara finalizare. blanarudorin blanarudorin In anul 2012 s-a incheiat o promisiune bilaterala de vanzare - cumparare, avand ca obiect terenuri agricole extravilane, cu plata integrala a pretului convenit ... (vezi toată discuția)
Cumpărare teren extravilan anca.miron anca.miron Bună ziua! Vă rog să mă ajutați în rezolvarea următoarei spețe. Doresc să cumpăr un teren agricol extravilan situat la 10 km de frontiera de stat. ... (vezi toată discuția)