Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Model punct de vedere
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Model punct de vedere

cum se redacteaza un "punct de vedere" pentru depunere la un dosar aflat in judecata. As dori un model daca se poate.
pai nu exista..... este punctul de vedere al partii respective privitor la o problema din dosar care s-a pus in discutia partilor.
se adreseaza instantei la care este dosarul, se expune punctul de vedere cu argumente, se semneaza si se depune la dosar la termenul pentru care l-a cerut instanta- daca s-a dat un termen.....