avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil

buna ziua,
doresc un sfat referitor la urmatoarea situatie:

In perioada ianuarie 2008-21 octombrie 2008 - am lucrat fara intrerupre la angajatorul X
In perioada 22 octombrie 2008 - 21 ianuarie 2009 am lucrat la angajatorul Y
In perioada 22 ianuarie 2009 - 15 februarie 2009 nu am lucrat
incepind din 16 februarie 2009 lucrez la angajatorul Z.

Mentionez ca veniturile salariale au fost supuse impozitarii, la toate locurile de munca prin care am trecut si ca singura perioada de intrerupere a activitatii este cea cuprinsa intre 21 ianuarie si 15 februarie 2009.

Bebe se va naste in septembrie sau octombrie anul acesta.

In aceste conditii, intrebarea este: pot beneficia de concediu ingrijire copil, dupa incheierea concediului post-natal?
Va multumesc.

Cel mai recent răspuns: oanavaciu , utilizator 08:13, 21 Mai 2009
multumesc pentru raspuns.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia de crestere a copilului Laura1992 Laura1992 Buna seara! As vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva...va rog frumos. Sunt insarcinata in aproape 6 luni..data probabila a nasterii este 21 ianuarie 2016. In ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatie pentru ccc? dana_andreea2 dana_andreea2 vreau sa intru in concediu crestere copil,dar am o intrerupere in cele 12 luni obligatorii.am vreo sansa?intreruperea este in luna februarie,in care din cele ... (vezi toată discuția)
Acordarea indemnizatiei de crestere a copilului anca84 anca84 Buna ziua, As dori sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. Sunt insarcinata in 6 saptamani. Am lucrat din 16 iulie 2010 la o firma pana in 12 ianuarie 2011 si ... (vezi toată discuția)