Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil

buna ziua,
doresc un sfat referitor la urmatoarea situatie:

In perioada ianuarie 2008-21 octombrie 2008 - am lucrat fara intrerupre la angajatorul X
In perioada 22 octombrie 2008 - 21 ianuarie 2009 am lucrat la angajatorul Y
In perioada 22 ianuarie 2009 - 15 februarie 2009 nu am lucrat
incepind din 16 februarie 2009 lucrez la angajatorul Z.

Mentionez ca veniturile salariale au fost supuse impozitarii, la toate locurile de munca prin care am trecut si ca singura perioada de intrerupere a activitatii este cea cuprinsa intre 21 ianuarie si 15 februarie 2009.

Bebe se va naste in septembrie sau octombrie anul acesta.

In aceste conditii, intrebarea este: pot beneficia de concediu ingrijire copil, dupa incheierea concediului post-natal?
Va multumesc.

multumesc pentru raspuns.