Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... aflare proprietati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

aflare proprietati

Cum pot afla ce proprietati detine tatal meu in mai multe localitati din tara si care a decedat de curand.
Puteti merge la Oficiul de Cadastru si Publicitate Imobiliara (Carte funciara) din fiecare localitate in care tatal dvs. a avut proprieati si solicitati sa va comunice aceasta informatie.
Buna seara,

va adresati cu o cerere Biroului de Carte funciara de la locul unde stiti ca detine proprietatile sau solicitati un certificat fiscal de la Directia de taxe si impozite de la locul de domiciliu.

Succes!