avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 838 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Violenta in familie- sotie agresata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Violenta in familie- sotie agresata

Sotul este agresiv atat verbal cat si fizic. Acum am vanatai si nu e prima data cand ma agreseaza. Ce se poate face?
Cel mai recent răspuns: CRM2013 , utilizator 16:38, 7 Septembrie 2014
hmmmm a scris:

Sotul este agresiv atat verbal cat si fizic. Acum am vanatai si nu e prima data cand ma agreseaza. Ce se poate face?


Dvs. ce ati vrea sa faceti?
Aceasta este intrebarea de fapt...
Doamna, imi pare rau ca indurati asa ceva. Probabil ca nu e prima data si din pacate , asa cum va ganditi si dvs, nici ultima. Ati primit raspunsuri pentru violenta, agresiune , sfaturi concrete , paragrafe de lege , insa , in viata reala , in familie , uneori acestea nu sunt de ajuns. Chiar daca se va speria de pedepse , sotul dvs. nu va intelege ca ceea ce face, nu este normal . Si va fi si mai furios si mai inversunat. Cand se ajunge la asemenea situatii , femeia , este bine sa se gandeasca ce-si doreste , ce asteptari are de la acea casnicie si de la omul de langa ea. Si dvs. trebuie sa faceti la fel.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Violenta in familie jana orascu jana orascu ce condamnare risca agresorul cand a lovit sotia ? (vezi toată discuția)
Violența în familie danaciungan@yahoo.com danaciungan@yahoo.com Ce pedeapsă poate primi partenerul ptr5/6zile îngrijiri medicale de la Iml (vezi toată discuția)
Violenta in familie angajat angajat sotul ma bate de foarte mult timp si nu mai suport. am apelat in nenumarate randuri la politie si nu au facut nimic deoarece el e cetatean american. de exemplu ... (vezi toată discuția)