Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Violenta in familie- sotie agresata
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Violenta in familie- sotie agresata

Sotul este agresiv atat verbal cat si fizic. Acum am vanatai si nu e prima data cand ma agreseaza. Ce se poate face?
hmmmm a scris:

Sotul este agresiv atat verbal cat si fizic. Acum am vanatai si nu e prima data cand ma agreseaza. Ce se poate face?

Dvs. ce ati vrea sa faceti?
Aceasta este intrebarea de fapt...
Doamna, imi pare rau ca indurati asa ceva. Probabil ca nu e prima data si din pacate , asa cum va ganditi si dvs, nici ultima. Ati primit raspunsuri pentru violenta, agresiune , sfaturi concrete , paragrafe de lege , insa , in viata reala , in familie , uneori acestea nu sunt de ajuns. Chiar daca se va speria de pedepse , sotul dvs. nu va intelege ca ceea ce face, nu este normal . Si va fi si mai furios si mai inversunat. Cand se ajunge la asemenea situatii , femeia , este bine sa se gandeasca ce-si doreste , ce asteptari are de la acea casnicie si de la omul de langa ea. Si dvs. trebuie sa faceti la fel.