Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... asigurarea de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

asigurarea de sanatate

Daca lucrez cu contract pe perioada nedeterminata de ce angajatorul imi pretinde asigurare privata de sanatate? Spune ca altfel inca nu sunt asigurata.
Multumesc!
in caz de accident angajatul sa fie asigurat. este mai simplu pt. angajator.
Multumesc pentru raspuns! Da, asigurarea pe care o am este numai pentru accidente. Daca am nevoie de un consult sau analize medicale trebuie sa le platesc, desi mi se retine asigurarea de sanatate din salar. Sau... contractul nu este inregistrat si nu se platesc taxele?!
iuli_ana_g, utilizator