Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale vanzare teren
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

vanzare teren

se poate ca o societate comerciala sa vanda un teren la o persoana fizica cu un pret mai mic decat l-a cumparat?
Multumesc anticipat!!!
Daca se poate? Sigur, partile pot hotara orice pret . Daca acest act poate fi atacat de catre creditorii persoanei juridice in cazut in care aceasta vanzare este incheiata in frauda lor? Sigur.