Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Actiune pentru nerespectarea clauzelor contractuale, ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Actiune pentru nerespectarea clauzelor contractuale, declarata in 01.2013

buna ziua,la instant de fond nu am avut avocet, acum sunt in faza recursului si nu am avocat. dosarul judecindu-se pe vechiul cod de pr.civ.pot sa ma prezint in instant fara avocat ?Stiu ca nu pot pune concluzii verbale ,dar pot sa depun concluzii scrise .
Va multumesc....
va puteti prezenta, insa un avocat va poate ajuta, mai ales ca este vorba despre ultima cale de atac.
daca recursul a fost respins ca nefondat mai pot face renuntare la dreptul pretins ?... Mai pot face cerere de revizuire art.322 alin 2 Vechi cod pr.civ...?
Va multumesc !
De facut puteti face orice. Reusita lor este dificil de estimat. Nu va pot da mai multe informatii deoarece nu cunosc speta cu amanunte. Cel mai bine este sa consultati un avocat care sa va consilieze mai departe.